banner-behzisti
سه‌شنبه 30 بهمن 1397   13:00:55
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
Email sender:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
captcha :
 
1397/5/17 چهارشنبه

پیام تبریک رئیس سازمان بهزیستی کشور به مناسبت روز خبرنگار

معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور به مناسبت روز خبرنگار پیام تبریک صادر کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل، «انوشیروان محسنی بندپی» معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور روز خبرنگار را به تمام تلاشگران عرصه خبر و رسانه تبریک گفت.

متن پیام به شرح ذیل است: 

                                                                                                                                                                   "سوگند به نام قلم و آنچه می نویسد" 

جریانهای زنده اطلاعات در دهکده جهانی امروز، به بخش جدایی ناپذیر حیات انسان تبدیل شده و بر بسیاری از مناسبات اجتماعی از جمله راهبری و مدیریت افکار عمومی تأثیرگذارده اند. بر همین اساس می توان گفت که نظامهای مدیریتی و حاکمیتی بدون ارتباط گیری موثر با افکار عمومی قادر به اجرای موفق برنامه های راهبردی خود نمی باشند. امروزه نهادهای توسعه یک جامعه بر این باورند که حیات اجتماعی آنها در گرو توزیع عادلانه اطلاعات، روشنگری افکار عمومی و احترام به آزادی تبادل اخبار و اطلاعات، بعنوان حق اساسی آحاد جامعه به منظور افزایش سطح مشارکت مردمی و تقویت مسئولیت اجتماعی است.

در این میان نقش اصحاب خبر و رسانه به عنوان مشعل داران توسعه ارتباطات و اطلاعات که با بهره گیری از هنر، مهارت، تدبیر، دانش و در رأس آنها تعهد اخلاقی، صداقت حرفه ای، حق محوری و حق طلبی، از طریق اطلاع رسانی و تنویر افکار عمومی، فضایی سالم برای ارتباطات شفاف و اثربخش و تسهیل خدمت رسانی به مردم را فراهم می سازند، انکارناپذیر و قابل تقدیر است.

انجام رسالت خطیر فعالان عرصه خبر بعنوان طلایه داران جبهه آگاهی، چشم بینا و زبان گویای مردم برای ساختن جامعه ای آگاه و بالنده، مستلزم حضور فعال در بطن جامعه بمنظور درج حقایق و تصویرگری واقعیات، کاستی ها و نقاط قوت وقایع و رویدادها به دور از هرگونه چالش، سوگیری و یک سونگری است تا زمینه لازم برای تحلیل و ارزیابی رویدادهای مختلف و پیامدهای آنها فراهم آید.

نامگذاری هفدهم مرداد ماه بعنوان "روز خبرنگار" علاوه بر یادآوری و گرامیداشت رشادت و جوانمردی خبرنگار شهید "محمود صارمی" و سایر شهیدان والامقام عرصه رسانه و خبر، که با شهادت مظلومانه خود، اسوه هایی ارزشمند را برای همه ما به یادگار گذاشتند و نیز تحسین و تقدیر زحمات شبانه روزی همه تلاشگران عرصه خبر و رسانه، فرصتی مغتنم برای بازبینی هوشمندانه راههای طی شده و ترسیم و تبیین افقها و چشم اندازهای روشن در جهت توسعه و غنای معنوی و ارزشی این حرفه مقدس را فراهم می سازد.

سازمان بهزیستی با درک درست نقش اطلاع رسانی و آگاهسازی مردم در پیشبرد ماموریتها و تحقق اهدافپیش رو، بویژه در عرصه های پیشگیری از بروز و شیوع معلولیتها و آسیبهای اجتماعی، هدایت افکار و نیات خیرین و نیکوکاران به سمت و سوی نیازهای روز جامعه و کمک به تغییر نگاه و نگرش عمومی در جهت توانمندسازی معلولین و اقشار آسیب پذیر و آسیب دیده جامعه، ضمن گرامیداشت و تبریک "روز خبرنگار" به نگارندگان صبور و خستگی ناپذیر خبر و وقایع نگارانی که حرمت قلم و آگاهی را پاس داشته، خامه و کلام خویش را جز در مسیر حق و عدالت به کار نمی گیرند، انتظار دارد این صاحبان قلم و اندیشه، مددکاران بهزیستی و تلاشگران عرصه های رفاه و سلامت اجتماعی را همچون گذشته یاری و مدد رسانند.

همچنین به تمامی همکاران صدیق و سخت کوش خود در حوزه اخبار و رسانه بهزیستی که با الهام از هم اندیشی و همسویی و نگاهی اعتماد بخش و اثرگذار، بصورت شبانه روزی تلاش می نمایند خداقوت گفته، از خداوند خبیر و بصیر برای این عزیزان در این مسیر دشوار، حساس و مسئولیت آفرین، سلامتی و توفیق روزافزون مسئلت می نمایم.


دکتر انوشیروان محسنی بندپی

معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور

منبع خبر: اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل
.
نسخه قابل چاپ
آخرین اخبار
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 4044647
تعداد بازديد کنندگان سايت: 16964866 تعداد بازديد زيرپورتال: 4637704 اين زيرپورتال امروز: 7397 سایت در امروز: 19061 اين صفحه امروز: 6695