banner-behzisti
شنبه 31 فروردين 1398   07:04:50
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
Email sender:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
captcha :
 
1397/6/7 چهارشنبهجانشین رئیس سازمان بهزیستی کشور مطرح کرد،

اجرای طرح پیشگیری اجتماع محور از اعتیاد در محیط کار

جانشین رئیس سازمان بهزیستی کشور از اجرای برنامه پیشگیری اجتماع محور از اعتیاد در محیط کار خبر داد و گفت: این طرح از سال 1382 با رويكرد اجتماع  محور شروع شد و تیم های داوطلب فعالیت خود را آغاز کرده اند.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل، «پهبد پورشبانان» جانشین رئیس سازمان بهزیستی کشور با بیان این مطلب افزود: طرح فوق از سال 94 با توجه به تجربه ها و شواهد علمی موجود، برنامه پیشگیری از اعتیاد در محیط کار با مدل EAP (کارمندیاری) به طور آزمایشی در برخی از استان ها جایگزین برنامه قبلی شد.

وی افزود: کارمندیاری برنامه ای است که کلیه خدمات پیشگیری و درمان اعتیاد با هدف ارتقای سلامت روان در یک مرکز مستقر در محیط کار با تیم متخصص متشکل از پزشک، روانشناس و مددکار به کارکنان و خانواده آنان ارائه می شود.

پورشبانان به منظور حمایت از معتادان بی بضاعت گفت: یارانه درمان اعتیاد برای خدمت گیرندگان مراکز غیردولتی سرپایی، بستری، اقامتی بهبودی و بازتوانی افراد با اختلال مصرف مواد، اجتماع درمان مدار TC پرداخت می شود.

وی با اشاره به مراکز نگهداری، درمان و کاهش آسیب معتادین متجاهر گفت: به منظور پیشبرد ماده57 برنامه ششم توسعه اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی کشور، این طرح از نیمه دوم سال 96 در حال اجرا است و گروه مخاطب معتادین بی خانمان و متجاهر هستند.

جانشین رئیس سازمان بهزیستی کشور در پایان از راه اندازی موبایل سنتر در راستای کاهش آسیب های اجتماعی خبر داد و یادآور شد: در این طرح با استفاده از وسیله نقلیه  (وَن یا مینی‌بوس) خدمات کاهش آسیب و پیشگیری از ایدز به معتادان و زنان آسیب دیده و دارای رفتار پرخطر ارائه می شود. و از سال گذشته تا کنون تعداد مراکز 50 درصد افزایش یافته است.

منبع خبر: اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل
.
نسخه قابل چاپ
آخرین اخبار
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 4541122
تعداد بازديد کنندگان سايت: 18902039 تعداد بازديد زيرپورتال: 5218526 اين زيرپورتال امروز: 2942 سایت در امروز: 8811 اين صفحه امروز: 2460